Edit Content

"Acemi Kalma Ustası"

Doç. Dr. Gökhan Günaydın

İstanbul Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

Kamu görevlisi bir babanın sık çıkan tayinleri nedeniyle Anadolu’yu adeta karış karış dolaşan bir ailenin içinde büyüdüm. Bu bağlamda ilk, orta ve lise öğrenimimi Zile/Tokat, Sarıkamış/Kars, Tosya/Kastamonu, Aksaray/Niğde, Ereğli/Zonguldak ve Geyve/Sakarya ilçelerinde tamamladım.

İletişim

Sosyal Medya

  1. Home
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Etkinlikler
  6. »
  7. Van, Bahçesaray Çalışması
bu içeriği paylaşın;

Van, Bahçesaray Çalışması

Bahçesaray için “8 ay Allah’a, 4 ay Van’a bağlı” derlermiş...
Yazı Boyutu:
14px
24px

Bahçesaray için “8 ay Allah'a, 4 ay 'a bağlı” derlermiş.

Gerçekten de Karabet Kar Tüneli civarında 3 bin metre rakıma ulaşan yol, derin uçurumlar ve keskin virajlarla dolu. Birlikte çalışma yaptığımız ımız Seracettin Bedirhanoğlu, geçen yıllarda çiğ düşmesi sonrası 52 yurttaşımızın yaşamını kaybettiği mıntıkayı gösteriyor bize.. Adeta bulutlara yoldaş, vahşi ancak muhteşem coğrafya nefesimizi kesiyor.

Ardından 1.850 metre rakımlı Bahçesaray. Girişte PTT, Bankası, binası göze çarpıyor. Adeta zaman yavaşlamış gibi.

Buna karşın muhteşem bir vaha var. Dicle nehrinin doğduğu topraklar, içlerinde ters lalenin de bulunduğu çok sayıda endemik türe ev sahipliği yapıyor. Ağaç varlığı, geniş meralar etkileyici..
Ancak Bahçesaray'ın en şahane yanı insanları.. Güleryüzleri, saygı ve sevgi dolu yaklaşımları, tüm zorluklara rağmen müthiş espri yetenekleri bir anda ortamı ısıtıyor.

Bu çerçevede Bahçesaray'da dostlarla bir günlük bir çalışma yürüttük. Öncelikle kurul üyelerimiz ve müşahitlerimizle bir araya gelerek hem sandık güvenliği hem de verilerin hızla aktarılması sürecini gözden geçirdik. Bahçesaray'da an itibariyle bir eksiğimiz yoktur.

Ardından Bahçesaray'ın bazı köylerini ve şehir merkezini ettik. Sokaklarda yürüdük, gezdik, parklarda oturduk, hemşehrilerimizle sohbet ettik, dertleştik.

Bahçesaray hep gönlümde kalmaya devam edecek. Seçimden sonra da bölgede olmaya devam edeceğiz.

Dostlukla, dayanışmayla bu karanlık tünelden çıkacak, ülkemize aydınlığı ve baharı getireceğiz.

 

Bu İçerik 858 Kez Görüntülendi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bu Sayfayı Paylaşın

Faydalı Linkler

Abonelik

© 2024, Gökhan Günaydın. Tüm Hakları Saklıdır.