Edit Content

"Acemi Kalma Ustası"

Doç. Dr. Gökhan Günaydın

İstanbul Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

Kamu görevlisi bir babanın sık çıkan tayinleri nedeniyle Anadolu’yu adeta karış karış dolaşan bir ailenin içinde büyüdüm. Bu bağlamda ilk, orta ve lise öğrenimimi Zile/Tokat, Sarıkamış/Kars, Tosya/Kastamonu, Aksaray/Niğde, Ereğli/Zonguldak ve Geyve/Sakarya ilçelerinde tamamladım.

İletişim

Sosyal Medya

  1. Home
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Etkinlikler
  6. »
  7. Sabah 07:45, TMO Silivri Ajans Amirliği Önü
bu içeriği paylaşın;

Sabah 07:45, TMO Silivri Ajans Amirliği Önü

Mazot 33 lira, buğday piyasa fiyatı 6 liraya düşmüş durumda...
Yazı Boyutu:
14px
24px

, önünde ürünlerini satmak için sırası bekleyen çiftçiler ile bir araya geldi: “Çok büyük bir zulüm yapıyorsunuz”

33 lira, piyasa fiyatı 6 liraya düşmüş durumda. Yılda 10 milyon ton ithal ettiğin ürünü almamak için adeta direnmek anlaşılır gibi değil.

'de buğday, hasat mevsimi çok sancılı ilerliyor. Bugün 'da gördüğümüz manzara dün Silivri'de görmüştük. Türkiye'nin her yanı böyle. 'ya gitseniz de Konya'ya gitseniz bununla karşılaşıyorsunuz. Ben buradan yetkililere bir kere daha sesleniyorum. Mazot olmuş 33 lira, buğdaya piyasada 6 lira 7 lira ancak fiyat veriyorlar. Geriye yalnızca 'ne, o da 8 liranın biraz üzerinde rakamlarla mal satma seçeneği kalıyor. Siz de bu randevu sistemini bahane ederek çiftçiyi böyle bir gün iki gün kuyrukta bekleterek gerçekten çok büyük bir zulüm yapıyorsunuz. Bu politikalardan bir an evvel vazgeçin. Çiftçinin hakkını alabileceği bir sistemi, rahatça malını teslim edebileceği alın terinin karşılığını alabileceği bir sistemi hep beraber kuralım.”  

Bu İçerik 285 Kez Görüntülendi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bu Sayfayı Paylaşın

Faydalı Linkler

Abonelik

© 2024, Gökhan Günaydın. Tüm Hakları Saklıdır.