Edit Content

"Acemi Kalma Ustası"

Doç. Dr. Gökhan Günaydın

İstanbul Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

Kamu görevlisi bir babanın sık çıkan tayinleri nedeniyle Anadolu’yu adeta karış karış dolaşan bir ailenin içinde büyüdüm. Bu bağlamda ilk, orta ve lise öğrenimimi Zile/Tokat, Sarıkamış/Kars, Tosya/Kastamonu, Aksaray/Niğde, Ereğli/Zonguldak ve Geyve/Sakarya ilçelerinde tamamladım.

İletişim

Sosyal Medya

  1. Home
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Etkinlikler
  6. »
  7. Son 4 yılda destek alan üretici sayısı 12 kat arttı
bu içeriği paylaşın;

Son 4 yılda destek alan üretici sayısı 12 kat arttı

Üretilen ürünlerin tüketiciye ulaşması için yenilikçi yaklaşımlar devreye sokuldu.
Yazı Boyutu:
14px
24px
İBB son 4 yılda İstanbullu üreticilere 70 tonu yağlık ayçiçek, 46 tonu silajlık mısır, 1.548 tonu ekmeklik buğday olmak üzere , 40 milyondan fazla fide, 5.200 ton hayvan yemi, 470 bin litre , 308 ton , 1.500 km uzunluğunda malç naylonu, 361 km uzunluğunda damla sulama hortumu, biyolojik araçları vb sağladı.
Üretilen ürünlerin tüketiciye ulaşması için yenilikçi yaklaşımlar devreye sokuldu. Üretici sütünün çocuklara ulaştırılmasında halk süt, fidelerimizden üretilen sebzelerin halkımıza ulaştırılmasında üretici pazarları, her yıl yüzbinlerce haneye ulaştırdığımız konserve kavurma etler, sosyal yardım paketlerimiz, kent yoksuluna ulaşmada kent lokantaları bunlardan bazıları.
Üreticilerimiz, halkımız ve paydaşlarla belirlenen doğru politikalar ve etkin destekler sayesinde, tüm ülkede rakamlar geriye giderken 'da son dört yılda destek alan üretici sayısı 12 kat, ekim alanı 50 bin dekar arttı.
Başkanı'ndan çalışanına İBB emekçilerinin sağladığı bu her türlü övgüye değer.
Elbette bu olumlu ve uygulamalar yalnızca İstanbul ile sınırlı değil. , il ve ilçe belediyelerimiz, tarıma verdikleri özel önem ve başarılı uygulamalarıyla öne çıkıyor.
Bu durum, CHP belediyelerinden sağlanan pratiğin ülke geneline aktarılabilmesi durumunda, tarım ve sektöründe sağlanabilecek hızlı iyileşmelere işaret etmektedir.
Dostlukla ve dayanışmayla mücadeleye devam.
Bu İçerik 209 Kez Görüntülendi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bu Sayfayı Paylaşın

Faydalı Linkler

Abonelik

© 2024, Gökhan Günaydın. Tüm Hakları Saklıdır.