Edit Content

"Acemi Kalma Ustası"

Doç. Dr. Gökhan Günaydın

İstanbul Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

Kamu görevlisi bir babanın sık çıkan tayinleri nedeniyle Anadolu’yu adeta karış karış dolaşan bir ailenin içinde büyüdüm. Bu bağlamda ilk, orta ve lise öğrenimimi Zile/Tokat, Sarıkamış/Kars, Tosya/Kastamonu, Aksaray/Niğde, Ereğli/Zonguldak ve Geyve/Sakarya ilçelerinde tamamladım.

İletişim

Sosyal Medya

  1. Home
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Etkinlikler
  6. »
  7. Tarım ve Gıda Konuşmak İçin İzmir’deydik
bu içeriği paylaşın;

Tarım ve Gıda Konuşmak İçin İzmir’deydik

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın 'Neoliberalizmin Krizinde Tarım Politikalarını Yeniden Düşünmek' başlıklı panele konuşmacı olarak katıldı.
Yazı Boyutu:
14px
24px

CHP Grup Başkanvekili ; Kır ve kent yoksullarına odaklanan, bu topraklarda kendine yeten üretimi gerçekleştiren, topluma yeterli ve sunan, doğayı ve insanı önceleyen bir yeni tarım ve gıda düzenini mutlaka kuracağız.

Tarım Ekonomisi Derneği ve TMMOB İzmir Şubesi tarafından düzenlenen “Neoliberalizmin Krizinde Tarım Politikalarını Yeniden Düşünmek” başlıklı panele konuşmacı olarak katılan CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Mahalli İdareler Seçimi'nin ardından CHP'nin kazandığı başarıyı vurgulayarak “Bir başka iklimdeyiz artık. 2019'dan bu yana büyükşehirlerimiz önemli oranda bizlerle beraber. 2024'te artık bir başka belediyecilikle karşı karşıyayız. Nüfusun yüzde 65'i CHP'li belediyelerin yönettiği yerleşim merkezlerinde yaşıyor ve buralarda gayrisafi milli hasılanın neredeyse yüzde 80'i üretiliyor. O halde biz burada bir örnek tarım modelinin nasıl kurgulanacağını inşa etmek zorundayız. İzmir Aziz Kocaoğlu zamanından başlayarak tarım politikalarında doğru işler yaptı. Yeni eklenen belediyelerimiz de bunları sürdürmeye gayret etti. Tüm büyükşehirlerimiz ortak bir tarım politikasının izleyicisi olmak zorundadır. Herkesin tarımı yeniden keşfetmesi gibi bir durum olamaz. Uygulamalarımızı birleştirmek zorundayız. Doğru örnekleri çoğaltmak zorundayız” açıklamalarında bulundu.

Halk Partisi Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, konuşmacı olarak katıldığı ‘Neoliberalizmin Krizinde Tarım Politikalarını Yeniden Düşünmek'  paneli ile ilgili de bir paylaşımda bulundu.

Doç. Dr. Gökhan Günaydın paylaşımında; “TMMOB Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve Tarım Ekonomisi Derneği tarafından düzenlenen ‘Neoliberalizmin Krizinde Tarım Politikalarını Yeniden Düşünmek' panelinde bugün yerel yönetimlerde, yarın merkezi hükümette uygulayacağımız tarım ve gıda politikalarını konuştuk. Paneli izleyen İzmir Belediye Başkanımız ve Belediye Başkanımız Helil KINAY'a ve tüm dostlara teşekkür ederim. Kır ve kent yoksullarına odaklanan, bu topraklarda kendine yeten üretimi gerçekleştiren, topluma yeterli ve dengeli beslenme sunan, doğayı ve insanı önceleyen bir yeni tarım ve gıda düzenini mutlaka kuracağız.” İfadelerine yer verdi.

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın ayrıca; “Panel sonrası ziyaretlerine gittiğimiz İl Başkanımız Şenol Aslanoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Tugay ve Konak Belediye Başkanımız Nilüfer Çınarlı Mutlu'ya yakın ilgileri ve konukseverlikleri için teşekkür ederim. İzmir'i seviyoruz.. Ülkemizin aşığıyız..” ifadelerinde bulundu.

 

 

 

Abone Olun:
➤ Youtube: @gokhangunaydin06

Resmi Site:
➤ Web: gokhangunaydin.net

Takip edin:
➤ Twitter: gunaydingokhan
➤ Facebook: gokhangunaydin06
➤ Instagram: gokhangunaydin06
➤ TikTok: @gokhangunaydin06
➤ Youtube: @gokhangunaydin06

Bu İçerik 77 Kez Görüntülendi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bu Sayfayı Paylaşın

Faydalı Linkler

Abonelik

© 2024, Gökhan Günaydın. Tüm Hakları Saklıdır.