Edit Content

"Acemi Kalma Ustası"

Doç. Dr. Gökhan Günaydın

İstanbul Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

Kamu görevlisi bir babanın sık çıkan tayinleri nedeniyle Anadolu’yu adeta karış karış dolaşan bir ailenin içinde büyüdüm. Bu bağlamda ilk, orta ve lise öğrenimimi Zile/Tokat, Sarıkamış/Kars, Tosya/Kastamonu, Aksaray/Niğde, Ereğli/Zonguldak ve Geyve/Sakarya ilçelerinde tamamladım.

İletişim

Sosyal Medya

  1. Home
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. TV Programları
  6. »
  7. Bizim Kültürümüze Çok Uzak Olan 12 Milyon Mülteci Var
bu içeriği paylaşın;

Bizim Kültürümüze Çok Uzak Olan 12 Milyon Mülteci Var

Günaydın Artı TV - Bağdat Cafe programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: Bir memleket düşünün ki daha ülkesinde kaç mülteci yaşıyor ve nerede yaşıyor bilmiyor
Yazı Boyutu:
14px
24px

Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın Artı – Bağdat Cafe programında 'ın sorularını yanıtlayarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: Bir memleket düşünün ki daha ülkesinde kaç mülteci var ve bu mülteciler nerede yaşıyor bunu dahi bilmiyor

Artı TV – Bağdat Cafe: İktidarın politikası, düzensiz göç dalgası ve derinleşen ekonomik kriz

Doç. Dr. Gökhan Günaydın, Hayko Bağdat'ın sunduğu Artı TV – Bağdat Cafe programında iktidarın Suriye politikası ve düzensiz göç dalgası hakkında konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın'ın değerlendirmelerinden öne çıkan başlıklar;

'de bizim düzensiz ya da geçici koruma statüsündeki kişiler ya da mülteci bunlar farklı hukuki kavramlar biliyorsunuz. Toplamının ne olduğunu bilen yok. Yani 10-15 milyon olarak telaffuz ediliyor. Bir memleket düşünün ki daha ülkesinde kimlerin yaşadığını ve nerede yaşadığını bilmiyor. Bunun için mesela kapalı nüfus sayımı falan öneriyorlar, İçişleri Bakanlığı'da zaman zaman bunu yapmak lazım diyor. birincisi bu. İkincisi, Türkiye'ye 'dan insanlar geldi. Afganistan Türkiye'ye 2 bin kilometre mesafede bir yer. Komşu bir yer değil. Yani o insanları otobüslerle getirip Türkiye sınırına bırakıyorlar ve sınırdan insanlar duvarlara merdiven dayayıp çıkıyorlar atlıyorlar ve oradan otobüslerle büyük kentlere dağılıyorlar. Dünyanın herhangi bir ülkesinde böyle bir görüntünün mümkün olup olmadığını hep beraber soralım ve buna bir verelim.

Ayrıca Türkiye Ortadoğu'da , demokrat bir kimliği özenle korumaya çalışan, gürültüye patırtıya rağmen etrafından çok farklılaşmış bir ülke. Kültürel kodlarıyla önemli ölçüde Türkiye'nin içinde sorun var. Karpuz gibi ikiye bölündük falan deniyor. Bu memlekette, kendi kültürel kodlarına çok uzak olan 10 milyon, 12 milyon insanı sorunsuz ben absorve ederim demenin herhangi bir mantığı falan yok ve Avrupa Birliği'yle yapılan geri kabul anlaşması da adeta şunu söylüyor. “Avrupa Birliği sna apara versin sen de bunları, içeride tutmaya devam .” Şimdi buna dünyanın makul bir çözüm bulması lazım.

Şüphesiz CHP, sosyal demokrat, solcu bir parti olarak bu meseleye yaklaşıyor. Dünyada yaşayan herkesin mülteci olma olasılığı vardır ve mülteci olmak ya da geçici koruma statüsünde ülkeden ülkeye savrulmak o gariban insanların, zavallı insanların sorunu falan değil. Ama onların arasında biz kaç tane Suriye'de kelle kesmiş, ciğer yemiş, saklı hücreler şeklinde militanın olduğunu bile bilmiyoruz.

 

 

Abone Olun:
➤ Youtube: @gokhangunaydin06

Resmi Site:
➤ Web: gokhangunaydin.net

Takip edin:
➤ Twitter: gunaydingokhan
➤ Facebook: gokhangunaydin06
➤ Instagram: gokhangunaydin06
➤ TikTok: @gokhangunaydin06
➤ Youtube: @gokhangunaydin06

Bu İçerik 45 Kez Görüntülendi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bu Sayfayı Paylaşın

Faydalı Linkler

Abonelik

© 2024, Gökhan Günaydın. Tüm Hakları Saklıdır.