Edit Content

"Acemi Kalma Ustası"

Doç. Dr. Gökhan Günaydın

İstanbul Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

Kamu görevlisi bir babanın sık çıkan tayinleri nedeniyle Anadolu’yu adeta karış karış dolaşan bir ailenin içinde büyüdüm. Bu bağlamda ilk, orta ve lise öğrenimimi Zile/Tokat, Sarıkamış/Kars, Tosya/Kastamonu, Aksaray/Niğde, Ereğli/Zonguldak ve Geyve/Sakarya ilçelerinde tamamladım.

İletişim

Sosyal Medya

  1. Home
  2. »
  3. TBMM
  4. »
  5. Meclis Gündemi
  6. »
  7. Gökhan Günaydın: Yandaşların Borcunu Silmekten Vazgeç, Emeklilere Bak!
bu içeriği paylaşın;

Gökhan Günaydın: Yandaşların Borcunu Silmekten Vazgeç, Emeklilere Bak!

TBMM Genel Kurul - 29.02.2024
Yazı Boyutu:
14px
24px

Sokaklarda önümü çeviren emeklilerin sesini 'e taşıdım.

Bütçe yetersizliği nedeniyle emeklilere seyyanen zam yapılamayacağını söyleyen Erdoğan'a cevabımız:

13 uçakla, 300 araçlık konvoylarla dolaşmaktan, yandaş şirketlerin vergi borcunu silmekten vazgeç, emeklilere bak!

Grup Başkanvekili 'ın 29 Şubat 2024 – TBMM Genel Kurulu'ndaki değerlendirmeleri:

Büyük Millet Meclisi içerisinde milletvekili olarak görev yapıyor isek sokağın ve yurttaşın sesini bu Meclise taşımak ve bu Mecliste bunlara bir çözüm yaratmak zorundayız. Ben son on gün içerisinde Samsun, Eskişehir, , İstanbul, Rize ve Trabzon'da bulundum. Yanımda korumalar olmadan dolaştığım için, verilecek bir hesabım olmadığı için, bir korkum olmadığı için de korumaya ihtiyacım olmadığı için vatandaş yanıma geldi ve dertlerini bana açıkça anlattı. Bunların içerisinde ağırlıklı olan kesim emekliler. Ben uzunca sayılabilecek bir siyasal yaşamım boyunca sokağı bu kadar dertli ve bu kadar öfkeli görmedim. On binlerce emeklinin sizden bir tek talebi var: “Ne olduğumuzu, nasıl yaşadığımızı, nasıl süründüğümüzü görmediğinizin farkındayız. Bunu hissetmek istiyorsanız yalnızca bir ay 10 bin TL'yle geçinmeye çalışın, içinde bulunduğumuz durumu görürsünüz.” Torununa harçlık verememe bir tarafa, bir ekmek arası dönerin hayaliyle yaşayan, bunu yiyebilse kendini zengin sayabilecek, mutlu sayabilecek milyonlarca emekli var ve bunların hepsi diyor ki: “Lanet olsun, hakkımızı helal etmiyoruz!”

Şimdi, Erdoğan dün Kütahya'da demiş ya “Emekliyi tahrik edenler var.” Vallahi emekliyi kimse tahrik edebilme gücüne sahip değil, üstelik de 16 milyon emekliden her siyasal partiye oy veren vatandaş var. Dışarıya çıkın, hangi partiye oy verirse versin, “Hâlimden memnunum, yaşantımdan memnunum.” diyen bir tek emekli bulabilirseniz o hâlde ben bütün sözlerimi geri alacağım. Tamamı diyor ki: “Biz bu koşullarda yaşayamıyoruz, sesimizi duyun, buna bir çare bulun yoksa biz bu memleketi bizim yaşayabileceğimiz hâle getireceğiz.”

 

Bakın, sevgili dostlar, diyor ki Erdoğan:

“Emekliliğe seyyanen 7 bin TL zam yaparsak 1,4 trilyon lira, 10 bin TL yaparsak 1,9 trilyon TL yapıyor, bütün bütçesini versek yetmiyor. Dolayısıyla emekliye zam yapmak için, seyyanen para vermek için çalışan memurun, polisin, görevlisinin maaşından kısmamız lazım.” Bakın, o kadar tehlikeli bir şey var ki iki şeyi itiraf ediyor Erdoğan. Bir, memlekette deniz bitti yani yirmi bir yıl sonra emeklisine insan onuruna yakışır bir yaşam refahı sağlayamadığını itiraf ediyor.

Başka bir şey daha yapıyor, o kadar kötü bir siyaset yapıyor ki emekli ile polisi, emekli ile çalışanı, memuru karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Bir süre sonra çalışan diyecek ki: “Emekliye para vereceklerse benim maaşımdan kesecekler, o hâlde vermesinler.” Şimdi bu sorunun da, bu cevabın da hem çok tehlikeli olduğunun hem de hakkaniyetli bir yaklaşım olmadığının ı çizelim.

 

@gokhangunaydin06 Sokaklarda önümü çeviren emeklilerin sesini Meclis'e taşıdım. Bütçe yetersizliği nedeniyle emeklilere seyyanen zam yapılamayacağını söyleyen Erdoğan'a cevabımız: 13 uçakla, 300 araçlık konvoylarla dolaşmaktan, yandaş şirketlerin vergi borcunu silmekten vazgeç, emeklilere bak! ➔ https://www.gokhangunaydin.net/gokhan-gunaydin-yandaslarin-borcunu-silmekten-vazgec-emeklilere-bak #CHP #Basın #Milletvekili #Güncel #Haber #Siyaset #Politika #Türkiye #Samsun #Eskişehir #Edirne #İstanbul #Rize #Trabzon #Koruma #Emekli #EmekliMaaşları #Erdoğan #Bahçeli #Zam #Seyyanen #Zam #Memur #Polis #Emniyet #Yandaş #VergiAffı #Anagold #31Mart #YerelSeçim #Seçim ♬ Gökhan Günaydın – orijinal ses – Gökhan Günaydın


Erdoğan'a ve yandaşlarına bazı tavsiyelerde bulunayım:

Bakın, 800 milyar lirayı uyguladığınız akıl dışı rantçı politikalarla kur korumalı mevduata gömmediniz mi? Yandaş sermayedarlara 800 milyar lirayı buluyorsunuz da 16 milyon emekliye seyyanen zam gerektiği zaman para yok diye ağlamaktan utanmıyor musunuz? Ya da siz 13 tane uçağınızla, 300 araçlık konvoyunuzla millete çaka satarken çaka sattığınız vatandaşın karnını doyuramamasından hiç utanç duymuyor musunuz? Yalnızca son birkaç ay içerisinde 'teki faciasının sorumlusu olan Anagoldun 7,2 milyon dolar vergi borcunu affetmediniz mi, bunu Resmî Gazete'de yayınlamadınız mı? Yüz binlerce yerli ve yabancı firmanın teşvikiyle prim borcunu, vergi borcunu silmiyor musunuz? Yani emekliye gelince para yok, cebinizi gösteriyorsunuz para yok, memleketin hazinesinin tamtakır olduğunu itiraf ediyorsunuz ama diğer taraftan, yandaşa gelince sermayeyi, rantı aktarmakta hiç bir beis görmüyorsunuz. Ben size söyleyeyim: Bugün 29 Şubat, yarın Martın 1'i, memleketin emeklisi, çalışanı, genci, kadını 31 Martı bekliyor, bu zulmü kendisine yapandan hesabını sormayı bekliyor.

Bu İçerik 253 Kez Görüntülendi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bu Sayfayı Paylaşın

Faydalı Linkler

Abonelik

© 2024, Gökhan Günaydın. Tüm Hakları Saklıdır.